czwartek, 3 marca 2011

Dekoracje kwiatowe w kościele.

Dekoracje w naszych świątyniach są bardzo schematyczne i przeładowane.Mało jest literatury i wzorów do wykorzystania .Często widzimy typowe bukiety ułożone promieniście przed ołtarzem,brakuje inwencji.
W bogatych parafiach może dekoracje wykonują floryści ale najczęściej robią to siostry zakonne lub osoby opiekujące się świątynią ,które nie mają ani wiedzy ani odrobiny fantazji.Może świątynia nie jest miejscem do wielkich ekstrawagancji lecz trochę lekkości i pomysłów można zastosować.
Dekoracje wykonujemy zgodnie z kalendarzem liturgicznym.Ważne są naczynia w których ustawiamy kompozycje.Najczęściej wykorzystywane są  plastikowe brzydkie gazony i skrzynki,które najlepszym bukietom odbierają urodę.Warto zainwestować w bardziej szlachetne wazony czy donice ceramiczne lub szklane.Przetrwają dłużej a nawet skromna kompozycja będzie wyglądała dobrze.Do kompozycji z kwiatów kupionych w kwiaciarni można dodać kwiaty polne,ciekawe rośliny rosnące dziko,gałązki krzewów czy trzciny,które odmienią charakter dekoracji i dodadzą lekkości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz